??????? ?????? ?????
صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 13

موضوع: wash

تازه کار rzarza آواتار ها
    112 مرتبه تشکر شده در 27 نوشته
    میزان امتیاز
    0

کره زمین wash

سلام به همه
    دوستان اخرین مدلی که داشتم کار میکردم یه اسپیتفایر 1/72 بود .. تو مرحله واش به چنتا مشکل بر خوردم که با شما عزیزان در میون میزارم تا کمکم کنید...
    واسه اینکار به علت مقاومت پائین رنگ اکرلیک من رنگ روغن مشکی رو به صورت دوغ اب در اوردم و با قلمو 0000 صفر کارو شروع کردم..تا اینجا مشکلی نبود
    به صورت تکه تکه میرفتم جلو یعنی مثلا یه بال رو خطوطش رو پر میکردم 5 تا 10 دقیقه صب میکردم بعد گوش پاک کن رو اغشته به تینر مخصوص رنگ روغن رِوِل میکردم و کثیف کاریها رو پاک میکردم
    مشکلات من اینا بود : اول اینکه به جز خطوط من رو پرچ ها هم رنگ میزدم تا شکیل تر و متمایز بشه ولی موقع پاک کردن با توجه به رنگ اصلی ماکت که روشن بود خیلی کثیف کاری پیش میومد..یعنی باز اون لکه های سیاه یجوری تو چشم میزد مخصوصا اینکه رو رنگ سفید هم کار کنی ..واسم سوال شد این تکنیک رو چطور میشه کاملا تمیز و بی نقص انجام داد ؟ به غیز از این روش روشی دیگه هم وجود داره؟
    دوم اینکه : رنگ اصلی که من استفاده کرده بودم از برند ایتالری بود که مقاومتش خیلی پائینه با کوچکترین بی احتیاطی خط و خش میوفتاد رو رنگ واسه رفع این مشکل چکار باید کرد ..
    ممنون از همه
    Yesterday is History, Tomorrow a Mystery, Today is a Gift, Thats why it's called the Present

2. 2 کاربر زیر از rzarza بخاطر این نوشته مفید تشکر کرده اند:

مدلساز vorya.h آواتار ها
    374 مرتبه تشکر شده در 75 نوشته
    میزان امتیاز
    6
    با درود

برای هرکاری روی ماکت بعد از رنگ حتما باید کلیر بزنی هم از رنگ مراقبت می کنه و نمیره و هم کمک می کنه واش بهتر رو ماکت بشینه.
    نکته دوم دوست عزیز بهتره واسه واش از رنگهای روغنی که پمپیه استفاده کنی و برای ترکیبش از الکل سفید یا تینر روغنی استفاده کنی به طوری که 20% رنگ 80 درصد تینر.
    نکته سوم وقتی می خوای اضافه واش رو پاک کنی فقط باید گوش پاکنو فقط یه نم به تینر بزنی نه اینکه اغشته کنی که همه واشت پاک بشه.

4. 2 کاربر زیر از vorya.h بخاطر این نوشته مفید تشکر کرده اند:

میزان امتیاز
    0
    نقل قول نوشته اصلی توسط vorya.h نمایش پست ها
    با درود

برای هرکاری روی ماکت بعد از رنگ حتما باید کلیر بزنی هم از رنگ مراقبت می کنه و نمیره و هم کمک می کنه واش بهتر رو ماکت بشینه.
    نکته دوم دوست عزیز بهتره واسه واش از رنگهای روغنی که پمپیه استفاده کنی و برای ترکیبش از الکل سفید یا تینر روغنی استفاده کنی به طوری که 20% رنگ 80 درصد تینر.
    نکته سوم وقتی می خوای اضافه واش رو پاک کنی فقط باید گوش پاکنو فقط یه نم به تینر بزنی نه اینکه اغشته کنی که همه واشت پاک بشه.
    ممنون از راهنمائی شما دوست عزیز ...کلیر مارک رول خوبه ؟ رقیق کنم بعدش اسپری کنم رو کار یا از اون نوع اسپری که نقاشای رنگ روغن استفاده میکنن هم میشه استفاده کرد؟ اگه میشه لطفا یه مارک خوبشو که راحت گیر میاد و کیفیتش خوبه رو معرفی کنید ممنون میشم
    بعد یه چیز دیگه .. اون قسمت که گفتید رنگای روغنی پمپی متوجه نشدم... پمپی؟؟یعنی چی؟ چه نوع رنگیه؟؟
    Yesterday is History, Tomorrow a Mystery, Today is a Gift, Thats why it's called the Present

6. 2 کاربر زیر از rzarza بخاطر این نوشته مفید تشکر کرده اند:

مدلساز kamal_tajob آواتار ها
    279 مرتبه تشکر شده در 53 نوشته
    میزان امتیاز
    5
    نقل قول نوشته اصلی توسط rzarza نمایش پست ها
    سلام به همه
    دوستان اخرین مدلی که داشتم کار میکردم یه اسپیتفایر 1/72 بود .. تو مرحله واش به چنتا مشکل بر خوردم که با شما عزیزان در میون میزارم تا کمکم کنید...
    واسه اینکار به علت مقاومت پائین رنگ اکرلیک من رنگ روغن مشکی رو به صورت دوغ اب در اوردم و با قلمو 0000 صفر کارو شروع کردم..تا اینجا مشکلی نبود
    به صورت تکه تکه میرفتم جلو یعنی مثلا یه بال رو خطوطش رو پر میکردم 5 تا 10 دقیقه صب میکردم بعد گوش پاک کن رو اغشته به تینر مخصوص رنگ روغن رِوِل میکردم و کثیف کاریها رو پاک میکردم
    مشکلات من اینا بود : اول اینکه به جز خطوط من رو پرچ ها هم رنگ میزدم تا شکیل تر و متمایز بشه ولی موقع پاک کردن با توجه به رنگ اصلی ماکت که روشن بود خیلی کثیف کاری پیش میومد..یعنی باز اون لکه های سیاه یجوری تو چشم میزد مخصوصا اینکه رو رنگ سفید هم کار کنی ..واسم سوال شد این تکنیک رو چطور میشه کاملا تمیز و بی نقص انجام داد ؟ به غیز از این روش روشی دیگه هم وجود داره؟
    دوم اینکه : رنگ اصلی که من استفاده کرده بودم از برند ایتالری بود که مقاومتش خیلی پائینه با کوچکترین بی احتیاطی خط و خش میوفتاد رو رنگ واسه رفع این مشکل چکار باید کرد ..
    ممنون از همه
    دوست عزیز برای این که خلل و فرج سطح رنگ تان با رنگ واش پوشیده نشوند و در نتیجه مدلتان کثیف به نظر نرسد باید این خلل و فرج را ازبین ببرید و ساده ترین راه استفاده از کلیر است چون شما از رنگ آکوا استفاده میکنید بهتر است از کلیر های پایه آبی که برای پارکت استفاده میشود استفاده کنید اول نوع براق آن را حد اقل دو دست به کل مدلتان بزنید ( حتما نوع براق ) بعد میتوانید به راحتی پانل ایج ها را رنگ کنید و واش ها را بزنید البته اگر از رنگ های گواش و یا آبرنگ استفاده کنید پاک شدن آنها راحت تر خواهد بود بعد از پایان کار هم بد نیست یک دست از همین نوع کلیر ولی با نوع نیمه شفاف آن یک و یا دو کت روی مدلتان بزنید
    ویرایش توسط kamal_tajob : 14/05/24 در ساعت 20:55

8. کاربران زیر از kamal_tajob بخاطر این نوشته مفید تشکر کرده اند:

مدلساز vorya.h آواتار ها
    میزان امتیاز
    6
    rzarza جان در ایران فقط کلیر رول و ایتایلری در دست رسه که هر دوتاش خوبه و یک کلیر جدید هم هست که فردا با چند محصول دیگر در اینجا معرفی شون می کنم اما هیچ وقت کلیر رو رقیق نکن در ضمن اگه کلیر گلوسی(gloss) بزنی ماکتت براق می شه و هم کمک می کنه دیکال ها بهتر رو ماکت بشینه و اگر کلیر مات (matt) بزنی مات می شه.رنگ روغنی پمپی همون رنگهای که نقاشها ازش استفاده می کنن و من پیشنهاد می کنم اگه خواستی به ماکت هواپیما واش بزنی رنگ سیاه رو با خاکستری پر رنگ مخلوط کن که طبیعی به نظر بیاد البته این نظره منه.

10. کاربران زیر از vorya.h بخاطر این نوشته مفید تشکر کرده اند:

میزان امتیاز
    0
    rzarza جان در ایران فقط کلیر رول و ایتایلری در دست رسه که هر دوتاش خوبه و یک کلیر جدید هم هست که فردا با چند محصول دیگر در اینجا معرفی شون می کنم اما هیچ وقت کلیر رو رقیق نکن در ضمن اگه کلیر گلوسی(gloss) بزنی ماکتت براق می شه و هم کمک می کنه دیکال ها بهتر رو ماکت بشینه و اگر کلیر مات (matt) بزنی مات می شه.رنگ روغنی پمپی همون رنگهای که نقاشها ازش استفاده می کنن و من پیشنهاد می کنم اگه خواستی به ماکت هواپیما واش بزنی رنگ سیاه رو با خاکستری پر رنگ مخلوط کن که طبیعی به نظر بیاد البته این نظره منه.
    ممنون.. از این جهت پرسیدم رقیق کنم چون کلیر رول که من دارم زیادی غلیظ هست قابل ایربراش کردن فک نکنم باشه ..
    اها اون رنگای تیوبی که رنگ روغن کارا استفاده می کنن ؟؟ ولی نوع غیر اکرلیکش دیگه درسته؟؟؟

12. کاربران زیر از rzarza بخاطر این نوشته مفید تشکر کرده اند:

مدلساز kamal_tajob آواتار ها
    279 مرتبه تشکر شده در 53 نوشته
    میزان امتیاز
    5
    ممنون.. از این جهت پرسیدم رقیق کنم چون کلیر رول که من دارم زیادی غلیظ هست قابل ایربراش کردن فک نکنم باشه ..
    اها اون رنگای تیوبی که رنگ روغن کارا استفاده می کنن ؟؟ ولی نوع غیر اکرلیکش دیگه درسته؟؟؟
    کلیر رول باید حد اقل با نسبت 50% با تینر(برای انامل ) ویا 50 % آب ( برای آکوا ) قیق بشود و به راحتی میتوان آن را با ایر براش پاشید ضمنا تمامی کلیر هایی که در بازار هستند از کلیر های نقاشی گرفته تا کلیر های پارکت و کلیر روی رنگ ماشین همه برای مدل قابل استفاده هستند در سایت های خارجی اگر دقت بفرمایید همه کلیری به نام فیوچر را به شما پیشنهاد میکنند که در واقع یک کلیر اکریلیک مخصوص پارکت است !!! به راحتی با یک سرچ میتوانید مطمئن بشوید به یاد داشته باشید که خود کلیر رول هم ساخته خود رول نیست بلکه به سفارش رول بوسیله شرکت های تولید رنگ ساخته شده شما میتوانید هر نوع کلیری را استفاده کنید البته بهتر است از کلیر های هواخشک استفاده کنید چون کلیر ها اپوکسی و دو محلوله ممکن است ایر براش شما را خراب کنند
    ویرایش توسط kamal_tajob : 14/05/25 در ساعت 21:08

14. کاربران زیر از kamal_tajob بخاطر این نوشته مفید تشکر کرده اند:

مدلساز vorya.h آواتار ها
    میزان امتیاز
    6
    من از کلیر اکوا رول استفاده می کنم و خیلی کم دو قطره به هش اب اضافه می کنم و از فاصله 15 سانتی با ایربراش می زنم اگه کلیر خیلی رقیق بشه دیگه به دیکال هات کمک نمی کنه بهتر بشینه. بله همون رنگهای روغنی و 100% غیر اکرلیکش من از مارک "Vesta" استفاده می کنم و خیلی هم خوبه.
    برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: 20090109_014.jpg
مشاهده: 17
حجم: 45.5 کیلو بایت
    ویرایش توسط vorya.h : 14/05/25 در ساعت 22:37

16. کاربران زیر از vorya.h بخاطر این نوشته مفید تشکر کرده اند:

میزان امتیاز
    0
    من از کلیر اکوا رول استفاده می کنم و خیلی کم دو قطره به هش اب اضافه می کنم و از فاصله 15 سانتی با ایربراش می زنم اگه کلیر خیلی رقیق بشه دیگه به دیکال هات کمک نمی کنه بهتر بشینه. بله همون رنگهای روغنی و 100% غیر اکرلیکش من از مارک "Vesta" استفاده می کنم و خیلی هم خوبه.
    برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: 20090109_014.jpg
مشاهده: 17
حجم: 45.5 کیلو بایت
    ممنون vorya جان ... بعد این رنگ با همون کالر میکس رول (واسه رنگ روغن) پاک میشه دیگه ...
    بعد میشه واسه رنگائی که سخت گیر میاد مثلا مثل گان متال یا burnt iron خودت با استفاده از همین رنگای تیوپی رنگ مورد نظرو درس کنی ؟ جواب میده ؟

18. کاربران زیر از rzarza بخاطر این نوشته مفید تشکر کرده اند:

مدلساز vorya.h آواتار ها
    میزان امتیاز
    6
    ممنون vorya جان ... بعد این رنگ با همون کالر میکس رول (واسه رنگ روغن) پاک میشه دیگه ...
    بعد میشه واسه رنگائی که سخت گیر میاد مثلا مثل گان متال یا burnt iron خودت با استفاده از همین رنگای تیوپی رنگ مورد نظرو درس کنی ؟ جواب میده ؟
    بهتره با الکل سفید یا تینر رنگهای روغنی پاک کنی اونم یه زره فقط به گوش پاکن بزنی برای اون رنگهای که گفتی من از رنگهای Pirate hobby استفاده می کنم.

20. کاربران زیر از vorya.h بخاطر این نوشته مفید تشکر کرده اند:

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)