??????? ?????? ?????
صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 11

موضوع: دانه بندی و به اصطلاح pigment رنگهای آکریلیک موجود در بازار

مدلساز
    5 مرتبه تشکر شده در 2 نوشته
    میزان امتیاز
    0

Lightbulb دانه بندی و به اصطلاح pigment رنگهای آکریلیک موجود در بازار

با عرض سلام و خسته نباشید دوستان بنده به تازگی وارد به این تالار شدم. مشکلی که چند وقتیه باهاش دست به گریبان هستم اینه : سطح رنگ آکریلیکی را که با دستگاه ایربراش و با دقت هر چه تمامتر بر روی مدل ایجاد می نمایم تاکنون کاملا بنده را ارضاء می کرده ولی از مدتی که از دوربین جدید 20 مگا پیکسلی را برای عکس برداری از مدلهام استفاده می کنم با بزرگنمایی بر روی مدلها متوجه برجستگی ها و ناهمواری هایی همچون پوسته تخم مرغ بر روی کار شدم. می خواستم بدونم برای رفع یا حداقل کم شدن این ناهمواریها آیا کسی ایده خاصی داره ؟ ضمنا بنده معمولا از رنگهایی با مارکهای رول، ترومپتر، ایتالری و تامیا استفاده کردم که متاسفانه تمامشان همچین سطحی به من میده. لطفا راهنمایی بفرمایید.

2. 2 کاربر زیر از mohsen بخاطر این نوشته مفید تشکر کرده اند:

مدلساز vorya.h آواتار ها
    374 مرتبه تشکر شده در 75 نوشته
    میزان امتیاز
    6
    باید میزان غلظت رنگ تونو کنترل کنید یعنی نسبت رنگ و تینر و دومین موضوع باید فشار باد دستگاه کمپرسورتونو تنظیم کنید مثلا اگه می خواهید رنگ رو بادقت بزنید مثل استتار فشار باد رو روی 1.5 bar تنظیم نماید و ایربراش رو مدل نزدیک تر کنید! پیشنهاد می کنم قبل از رنگ زدن مدل تون یک ماکت ارزان قیمت تهیه کنید و روی ان تمرین کنید هرچه بیشتر تمرین کنید بیشتر برروی رنگ زدن تسلط پیدا می کنید!

4. 4 کاربر زیر از vorya.h بخاطر این نوشته مفید تشکر کرده اند:

مدلساز vorya.h آواتار ها
    میزان امتیاز
    6
    ببخشید در پست قبل یادم رفت می تون به رنگ تو چند قطره کلیر ساتین یا گلوس اضافه کنید .

6. 4 کاربر زیر از vorya.h بخاطر این نوشته مفید تشکر کرده اند:

مدلساز
    5 مرتبه تشکر شده در 2 نوشته
    میزان امتیاز
    0

تایید

نقل قول نوشته اصلی توسط vorya.h نمایش پست ها
    باید میزان غلظت رنگ تونو کنترل کنید یعنی نسبت رنگ و تینر و دومین موضوع باید فشار باد دستگاه کمپرسورتونو تنظیم کنید مثلا اگه می خواهید رنگ رو بادقت بزنید مثل استتار فشار باد رو روی 1.5 bar تنظیم نماید و ایربراش رو مدل نزدیک تر کنید! پیشنهاد می کنم قبل از رنگ زدن مدل تون یک ماکت ارزان قیمت تهیه کنید و روی ان تمرین کنید هرچه بیشتر تمرین کنید بیشتر برروی رنگ زدن تسلط پیدا می کنید!
    با سلام و عرض ارادت و ضمن تشکر بابت بذل توجه شما استاد گرامی تعداد ماکتهایی که تا به حال با این مشکل بهش برخورد کردم نسبتا زیاده و البته اکثرا با مقیاس کوچک 1/144 و 1/72 هست و تعداد ماکتها با مقیاس بالاتر خیلی کمتره ( یک عدد فانتوم 1/32 و دو یا سه ماکت 1/48 و باز حدود 10 تا 1/35) حالا تازه متوجه همچین مشکلی شدم ولی با این حال خیلی خیلی ممنون هستم . ضمنا کلیر ساتین را تا به حال نشنیدم و ندیدم. از کجا میشه تهیه کرد و تاثیرش در نتیجه کار چیه؟

8. 3 کاربر زیر از mohsen بخاطر این نوشته مفید تشکر کرده اند:

مدلساز vorya.h آواتار ها
    میزان امتیاز
    6
    نقل قول نوشته اصلی توسط mohsen نمایش پست ها
    با سلام و عرض ارادت و ضمن تشکر بابت بذل توجه شما استاد گرامی تعداد ماکتهایی که تا به حال با این مشکل بهش برخورد کردم نسبتا زیاده و البته اکثرا با مقیاس کوچک 1/144 و 1/72 هست و تعداد ماکتها با مقیاس بالاتر خیلی کمتره ( یک عدد فانتوم 1/32 و دو یا سه ماکت 1/48 و باز حدود 10 تا 1/35) حالا تازه متوجه همچین مشکلی شدم ولی با این حال خیلی خیلی ممنون هستم . ضمنا کلیر ساتین را تا به حال نشنیدم و ندیدم. از کجا میشه تهیه کرد و تاثیرش در نتیجه کار چیه؟
    کلیر ساتین سطح ماکت رو صاف می کند تقریبا مثل کلیر گلوس عمل می کند ولی رنگ رو براق نمی کند وفقط سطح رو صاف می کند! متاسفانه این کلیر در ایران کم است و من از خارج سفارش می دم ولی می تونید معادل شو در ایران تهیه کنید کلیر xf-22 و xf-86 تامیا به نوعی ساتین هستند اما تنها مشکل اینه که از انجایی که کلا رنگ ها و کلیرهای تامیا لاکور هستند و اکلریک نیستند و نمی توان با رنگ های اکرلیک ترکیب کرد .وقتی رنگ زدنتون تموم شد دو یا سه دست از این کلیر به ماکتون بزنید.اما برای رفع مشکلتون ابتدا باید نسبت غلظت رنگتون خیلی توجه کنید.

10. 3 کاربر زیر از vorya.h بخاطر این نوشته مفید تشکر کرده اند:

مدلساز vorya.h آواتار ها
    میزان امتیاز
    6
    بهترین کلیر ساتین کلیر شرکت ammo mig هست

تصاویر کوچک فایل پیوست تصاویر کوچک فایل پیوست برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: satin-varnish.jpg
مشاهده: 0
حجم: 10.2 کیلو بایت  

12. 2 کاربر زیر از vorya.h بخاطر این نوشته مفید تشکر کرده اند:

مدلساز kamal_tajob آواتار ها
    279 مرتبه تشکر شده در 53 نوشته
    میزان امتیاز
    5
    هر کلیر اکریلیک بیس میتواند مشکل شما را حل کند کلیر اکریلیک را هم میتوانید از پارکت فروشی ها تهیه کنید معمولا آن را به نام کلیر پایه آبی میشناسند و اگر کوچکترین بسته بندی آن را که یک کیلو است تهیه فرمایید حالا حالا ها کیلیر خواهید داشت البته برای این که رنکتان طبله نکند و چروک نشود زیر سازی بهتر نتیجه میدهد میتوانید ابتدا قبل از هز کاری مدلتان را یا موادشوینده بشویید ( قبل از جدا کردن قطهات از اسپروس ها ) با استفاده از آب و سمباده 1200 سطح مدلتان را کمی زبر کنید و سپس با پاشیدن یک دست بیس کوت سطح هموار و مناسبی حهت رنگ بدست بیاورید
    موفق باشید
    ویرایش توسط kamal_tajob : 15/06/05 در ساعت 10:21

14. 2 کاربر زیر از kamal_tajob بخاطر این نوشته مفید تشکر کرده اند:

مدلساز vorya.h آواتار ها
    میزان امتیاز
    6
    بهتره که از کلیرهای مخصوص ماکت سازی استفاده کنید چون برای همین کار طراحی شدن کلیرهای غیره در بازار مثل پارکت فروشی ها بسیار قوی هستند و ممکن هست به رنگ تون که زدید صدمه بزنند در ضمن هر کلیر راه حل مشکل نیست کلیرها علمکرد متفاوتی دارند مثلا کلیر مت با کلیر گلوس از زمین تا اسمان با هم تفاوت دارند!

16. 3 کاربر زیر از vorya.h بخاطر این نوشته مفید تشکر کرده اند:

مدلساز kamal_tajob آواتار ها
    279 مرتبه تشکر شده در 53 نوشته
    میزان امتیاز
    5
    نقل قول نوشته اصلی توسط vorya.h نمایش پست ها
    بهتره که از کلیرهای مخصوص ماکت سازی استفاده کنید چون برای همین کار طراحی شدن کلیرهای غیره در بازار مثل پارکت فروشی ها بسیار قوی هستند و ممکن هست به رنگ تون که زدید صدمه بزنند در ضمن هر کلیر راه حل مشکل نیست کلیرها علمکرد متفاوتی دارند مثلا کلیر مت با کلیر گلوس از زمین تا اسمان با هم تفاوت دارند!
    دوست عزیز در زمان های قدیم من زیاد نقاشی میکردم و رنگ ها رو هم در بیشتر موارد خودم می ساختم ممکن است یک فروشنده برای این که محصولش را بفروشد بگوید بین کلیر و مات و براق از زمین تا اسمان اختلاف هست ولی برای این که ببینید اختلاف زمین تا آسمان چقدر است مقداری پودر مات کن ( سیمکا ) از رنگ فروشی بخربد و در کلیر خود بریزید خواهید دید فاصله زمین تا آسمان خیلی هم زیاد نیست !!!!!
    ساختن رنگ اگر از زمان بر بودن تهیه مواد اولیه بگذرید بسیار ساده است هر رنگ از یک پیکمنت ( که فراوان در رنگ فروشی ها موجود است ) یک چسب که میتوانید به راحتی از خود کلیر یا روغن جلا و یا وینیل ویا ..... استفاده کنید و حلال ساخته شده است جالب است بدانید بهترین هنرمندان هم از رنگ های آماده استفاده نمیکنند و خودشان رنگ های خود را میسازند و این کار نه تنها بسیار آسان است بلکه سرگرم کننده هم هست
    ویرایش توسط kamal_tajob : 15/06/08 در ساعت 21:28

18. 2 کاربر زیر از kamal_tajob بخاطر این نوشته مفید تشکر کرده اند:

مدلساز vorya.h آواتار ها
    میزان امتیاز
    6
    نقل قول نوشته اصلی توسط kamal_tajob نمایش پست ها
    دوست عزیز در زمان های قدیم من زیاد نقاشی میکردم و رنگ ها رو هم در بیشتر موارد خودم می ساختم ممکن است یک فروشنده برای این که محصولش را بفروشد بگوید بین کلیر و مات و براق از زمین تا اسمان اختلاف هست ولی برای این که ببینید اختلاف زمین تا آسمان چقدر است مقداری پودر مات کن ( سیمکا ) از رنگ فروشی بخربد و در کلیر خود بریزید خواهید دید فاصله زمین تا آسمان خیلی هم زیاد نیست !!!!!
    ساختن رنگ اگر از زمان بر بودن تهیه مواد اولیه بگذرید بسیار ساده است هر رنگ از یک پیکمنت ( که فراوان در رنگ فروشی ها موجود است ) یک چسب که میتوانید به راحتی از خود کلیر یا روغن جلا و یا وینیل ویا ..... استفاده کنید و حلال ساخته شده است جالب است بدانید بهترین هنرمندان هم از رنگ های آماده استفاده نمیکنند و خودشان رنگ های خود را میسازند و این کار نه تنها بسیار آسان است بلکه سرگرم کننده هم هست
    از نظر رفتار کلیرها در ماکت سازی تا اونجایی که من می دونم سه نوع کلیر مات-ساتین-گلوس وجود دارد که رفتار هرکدام بر روی ماکت رنگ شده متفاوت است.
    1-کلیر مات یک لایه محافظ بر روی رنگ ایجاد می کند اما سطح صافی ایجاد نمی کند و بلکه سطح مواج ایجاد می کند و همین طور از اسمش مشخصه رنگ رو مات می کنه !
    2-کلیر ساتین یک لایه محافظ ایجاد می کند سطح رو کاملا صاف می کند مثل اینه که بهترین حالت واسه زدن دیکال و واش فراهم می کند اما تاثیری در براقی یا مات بودن رنگ نمی گذارد!
    3-کلیر گلوس یک لایه محافظ ایجاد می کند سطح رو کاملا صاف می کند و باعث براق شدن ماکت و انعکاس بیشتر نور می کند.

منابع :
    https://answers.yahoo.com/question/i...7143700AAfsZHv
    -----------------------------------------------------------------------------------------
    http://www.san-antonio-painting.com/paint-sheens.php
    ----------------------------------------------------------------------------------------
    http://blog.protectpainters.com/2012...-finish-types/
    ویرایش توسط vorya.h : 15/06/09 در ساعت 12:06

20. 2 کاربر زیر از vorya.h بخاطر این نوشته مفید تشکر کرده اند:

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)